Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej i Lewicy dla Sosnowca stał się faktem. Kandydatem na prezydenta został Arkadiusz Chęciński, który liczy, że wybory samorządowe skończą się w Sosnowcu na pierwszej turze, czyli 7 kwietnia.

– Jesteśmy od dziś jedną drużyną. Startujemy razem – mówił w poniedziałek, 12 lutego, Arkadiusz Chęciński, zapowiadając wspólny wyborczy start Platformy Obywatelskiej i Nowej Lewicy.

O takim scenariuszu informowaliśmy już w minionym tygodniu.Wcześniej Lewica rozmawiała też o politycznym mariażu z Polską 2050 Wspólnie dla Sosnowca.

– Patrzymy nie w przeszłość, tylko w przyszłość – mówił prezydent, który podczas kończącej się kadencji nieraz nie szczędził uszczypliwości radnym Lewicy – z wzajemnością.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Małgorzata Bujara poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kolejna koalicja wspólnego koryta
  @vong74
  a ile można by zrobić gdyby nasze podatki szły na to co trzeba, a nie służyły bogaceniu się polityków....
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Czyli czarzasty ustawił Litewkę? Czy może Litewce nie chce się za bardzo pracować na rzecz miasta? Kurde, to jednak ciekawy przypadek
  otoczenie królewskie tyle wysiłku włożyło w niszczenie Litewki. Donosy, pomówienia, jedlecki, kłeczek wyborczej ze swoimi paszkwilami a ten i tak jest najbardziej popularnym człowiekiem w byłej RM. I na koniec występuje Litewka który chwali chęcińskiego (Stary, po tym wszystkim co robił? Serio? Aż taki koniunkturalizm? Łatwy pieniądz w sejmie?)
  Z artykułu chyba wynika, że czarzasty chyba resztę "lewicy" w Sosnowcu miał w du pie. Piękne
  chęciński jak to chęciński, już czuje się zwycięzcą, przeogromne ego i pycha. Ależ ci człowieku prezent zrobił włodek, już widzę ile radości musiało być kiedy uciekłeś spod topora kata, psychoklubu litewki który zmiótłby cię ze sceny. Całe te pieniądze, zaszczyty, loża vipowska, są szanse na kolejne lata dobrobytu
  No bo wiecie, rozegra się pojedynek tytanów, chęciński vs dudek vs pewnie najwybitniejszy radny z radnych krawiec. Będzie się działo

  A sosnowiec? Cóz, sosnowiec w du pie. Pardon, w niebie, na fejsbuczku
  @bejzkik_2
  Dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  lepszy ten chęciński niż komuchowski w Będzinie
  @Basia1978
  Z definicji nie masz racji.
  już oceniałe(a)ś
  1
  2
  @g96
  Jeśli 96 to Twój rocznik synku to wytrzyj mleko spod nosa. To, że na TikToku nie trzeba mieć argumentów to nie znaczy, że cały świat tak działa. Mieszkasz w Będzinie? Wiesz co robi obecny prezydent? Nic. Festyny. Drogi? Nieremontowane i dziurawe. Oświetlenia? Włącza się po 17:00 jak ciemno się robi o 16. Wyprzedaje ziemię deweloperom.
  Przez Sosnowiec jeżdżę codziennie i jednak coś się tam dzieje. Czy dobrego? To zależy. Czasem myślę, że na plus. Czasem jestem rozczarowana jak buspasami czy wyłączeniem pasa na Orlej bodajże. Ale jednak coś się dzieje z nawierzchniami, remont parku. Także z dwojga złego (bo chęcińskiego też nie lubię) wolałabym go.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Basia1978
  Spokojne babciu (jeżeli to Twój rocznik) porównywanie dwóch zapuszczonych i zadłużonych miast a potem walka na to które jest gorsze nie ma sensu. Jak ci się podoba chęciński to bierz go do Będzina
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @bejzkik_2
  E, trochę przykro z tą babcią :(

  mi to się marzy taki SPOŁECZNIAK, a nie mniejsze zło. Chciałabym, żeby prezydent dbał o miasto jak o własne podwórko. Żeby zadbał o drogi, zieleń, czyste powietrze. Tyle i aż tyle.
  Obecnie komoniewski za pieniądze podatników "sponsoruje" walentynkową kolację w tre Amici w Będzinie dla wybranej pary. Także gotuje się we mnie jak nie wiem co.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Basia1978
  No walka na lata musi zbierać ofiary
  A jak tam rodzina sołtysa z będzina? Tez na posadach miejskich? On sam w ilu miejskich spółkach u kolegów zasiada?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Basia1978
  Bierz i nie pytaj. Możesz go brać razem z kuzynami i braćmi kibolami.
  Jeździsz przes Sosnowiec i patrzysz? I buspasy przeszkadzają? Bierz z buspasami. A nawet z ze słynną sosną, bunkrem i małachem. I w promocji z kilkoma wybitnymi specjalistami od zbijania bąków i gładkiej gadki, którzy zamieszkują UM. A może i panatoni coś dorzuci.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @bejzkik_2
  Komoniewski jest przecież w Radzie albo innym zarządzie w Sosnowieckich wodociągach.

  Ale on akurat jest zajęty głównie fejsbukiem i pisaniem postów. W końcu co może wiedzieć o zarządzaniu facet, który skończył marketing
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @g96
  jeżdżę i patrzę. Jadę z Będzina ta dwupasmówka w stronę Sosnowca, jadę slalomem bo dziura na dziurze i zawieszenie płacze.

  Nie trzeba się nabijać. Po prostu powiedziałam, że z dwojga złego chęciński lepszy. Sama go nie lubię. Tak samo jak nie lubię urzędników. Mają pieniądze z naszych podatków. To my pracujemy na nich. A zachowują się jak święte krowy.

  Może i jestem "stara" ale mieszkałam też w Sosnowcu, mieszkałam w Czeladzi i teraz mieszkam w Będzinie. Mam porównanie, widzę co się dzieje. Nie trzeba kogoś kopać bo napisał, że jest ktoś gorszy od chęcińskiego. To nie znaczy, że go bronię czy lubię.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Basia1978
  Nie kopię, Odpowiadam jak potrafię zważywszy, że mnie zaschnięte mleko (sojowe) pod nosem swędzi:)
  Faktycznie nie ma co porównywać. Samorządy w Polsce to klęska. Są oczywiście rodzynki ale...
  Tylko, że to tak na prawdę nie wina samorządów a nas, mieszkańców. To my ich wybieramy, to my nie potrafimy stworzyć alternatywy. To my jak pijane dzieci jesteśmy szczęśliwi ze stadionów, imprez, palmiarni nie rozumiejąc że sami za to płacimy i to ogromne pieniądze. I że sami utrzymujemy wszystkich pociotów książęcych i ich samych na tronie i we wszystkich "radach nadzorczych" spółek i spółeczek gminnych. Ale co tam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  nic się nie zmieni na Zagłębiu dopóki te same "gęby" będą.
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  Już od pewnego czasu PO i Lewica to ten sam kierunek dlatego ta koalicja mnie nie zdziwiła.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  PO robi wszystko żeby przegrać. Dlaczego ograniczają ludziom wybór ? Pewnie cześć po złości pójdzie zagłosować na kogoś z pis. Kiedy odpolitycznimy samorządy ?
  @dyd20
  W Sosnowcu rządy są odpolitycznione.
  już oceniałe(a)ś
  0
  3
  Dramat. Po przejęciu władzy robią wszystko żeby jak najszybciej ją oddać. Głupota, koniunkturalizm, kolesiostwo. Pierwszy raz w życiu zagłosuję na pis, chyba że 2050 coś sensownego wymyśli. A w Katowicach poprą pewnie Krupę. I tyle w temacie zmiany po przejęciu władzy.
  Mieszkańcy Sosnowca są oczywiście nie aktywni, bez pomysłów, bez woli.
  Wydaje mi się, że wgl nie ma za dużego wyboru niestety. Ciągle te same twarze. Trzymają się tych stołków i trzymają.

  Nie lubię Kukiza ale przeforsował te zmiany, że w referendum będzie można odwołać samorząd.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1