Mimo że pandemia przeszła już do historii komisje rady w Dąbrowie Górniczej, odbywają się zdalnie. - To jest wygodne, ale nie tylko dla radnych, ale też dla mieszkańców, którzy nie muszą dojeżdżać do urzędu - przyznaje Marta Bobrowska-Juroff, przewodnicząca rady miasta.

W trakcie pandemii sesje radnych oraz posiedzenia komisji odbywały się w trybie on-line. W podobnym trybie odbywały się zajęcia w szkołach, pracowali urzędnicy. Teraz dąbrowscy radni spotykają się na sesjach w sali urzędu, ale w posiedzeniach komisji w dalszym ciągu uczestniczą przed swoimi komputerami.

Wniosek o przywrócenie prac komisji w trybie stacjonarnym

- W praktyce widać, że ktoś siedzi sobie na swojej działce, ktoś inny na czas komisji zatrzymał się, jadąc samochodem. Niektórzy w ogóle nie włączają kamerek i są absolutnie bierni, nie zabierają głosu. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w tym czasie zajmują się czymś zupełnie innym. W czasie takiej komisji można w domu ugotować obiad, zrobić pranie czy też poczytać książkę. To może w ogóle pozbądźmy się komisji? - ironizuje Tatiana Duraj-Fert, jedna z radnych, która zawnioskowała do Marty Bobrowskiej-Juroff, przewodniczącej rady miasta o przywrócenie prac komisji w trybie stacjonarnym.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Za to Sosnowiec jest punktem odniesienia dla Wyborczej w regionie.
  Potraficie nasr... 100 gó... artykułów o krawężnikach, przystankach, krzakach i skwerkach w Sosnowcu, nie dodając żadnej informacji przez tydzień z innych części regionu. A potem skamlicie, że zły Big Tech.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  "Sosnowiec nie jest dla nas punktem odniesienia". Tak trzymajcie!
  już oceniałe(a)ś
  9
  4